Urządzenie jest wyposażone w lokalny interfejs z ekranem dotykowym, umożliwiający rejestrację danych w czasie rzeczywistym i wyświetlanie krzywych, a także zdalne sterowanie RS485/Modbus-RTU za pośrednictwem oprogramowania komputerowego. Umieszczony w kompaktowej, mobilnej obudowie z wymuszonym chłodzeniem powietrzem i poziomem hałasu ≤65 dB, nadaje się do wewnętrznych środowisk laboratoryjnych i produkcyjnych.
Bank obciążenia RLC firmy RST Electric stanowi zmianę paradygmatu w porównaniu z tradycyjnymi testami obciążenia wyłącznie rezystancyjnego. Zaprojektowany dla inżynierów i badaczy, którzy muszą symulować rzeczywiste obciążenia elektryczne – wraz z komponentami mocy biernej i zmiennymi współczynnikami mocy – ten bank obciążenia RLC integruje trzy różne typy obciążeń: rezystancyjne (R) do symulacji czystej mocy czynnej, indukcyjne (L) do opóźnionych warunków współczynnika mocy i pojemnościowe (C) do wiodących scenariuszy współczynnika mocy. Łącząc te elementy, bank obciążenia RLC może dokładnie odtworzyć charakterystykę elektryczną silników, zasilaczy, systemów UPS i falowników podłączonych do sieci, umożliwiając kompleksową weryfikację wydajności w realistycznych warunkach pracy.
Rozdzielczość kroku obciążenia to wiodąca w branży wartość 0,1 kW dla trybu rezystancyjnego i 0,1 kvar dla trybu RLC, co umożliwia precyzyjne dostrojenie parametrów testowych. Dokładność ładowania utrzymuje się na poziomie ±3%, zapewniając powtarzalne i wiarygodne wyniki testów. Urządzenie obsługuje dwa różne tryby pracy: tryb obciążenia R (czystorezystancyjny) i tryb obciążenia RLC (połączony rezystancyjny, indukcyjny i pojemnościowy), wybierane za pomocą intuicyjnego interfejsu ekranu dotykowego. Współczynnik mocy można regulować w sposób ciągły w zakresie od 0,65 do 1,0 (opóźniający lub wyprzedzający), zapewniając pełną elastyczność w testowaniu zgodności z normami.
Lokalna obsługa za pomocą 7-calowego ekranu dotykowego o wysokiej rozdzielczości wyświetla w czasie rzeczywistym napięcie, prąd, moc, częstotliwość i współczynnik mocy, wraz z krzywymi trendów na żywo dla każdego parametru. Wbudowane funkcje rejestrowania i eksportowania danych umożliwiają inżynierom przechwytywanie wyników testów do analizy. W przypadku zautomatyzowanych sekwencji testowych moduł obciążenia obsługuje zdalną komunikację RS485/Modbus-RTU, umożliwiając integrację z oprogramowaniem komputerowym w celu zdalnego ładowania, gromadzenia danych i generowania raportów. Jako zaufany producent banków obciążenia RLC w Chinach, RST Electric łączy ponad 10-letnie doświadczenie w testowaniu mocy z inżynierią precyzyjną, aby dostarczać rozwiązania, które przyspieszają rozwój produktów i zapewniają zgodność z międzynarodowymi standardami.
|
Parametr |
Specyfikacja |
|
Model |
RST-xxkVA-AC400V-RLC |
|
Napięcie znamionowe |
Trójfazowy czteroprzewodowy (A, B, C, N) AC400V |
|
Prąd znamionowy |
87A |
|
Moc znamionowa (rezystancyjna) |
30 kW – 300 kW (możliwość dostosowania) |
|
Pojemność znamionowa (RLC) |
30 kVA – 300 kVA (możliwość dostosowania) |
|
Częstotliwość znamionowa |
50 Hz / 60 Hz (opcjonalnie) |
|
Zakres współczynnika mocy |
0,65 – 1,0 (regulowane; PF=1 dla trybu obciążenia R) |
|
Sterowanie trójfazowe |
Niezależna regulacja na fazę |
|
Załaduj rozdzielczość kroku |
Obciążenie R: 0,1 kW / obciążenie RLC: 0,1 kvar |
|
Dokładność ładowania |
±3% |
|
Tryby ładowania |
R Tryb obciążenia (czystorezystancyjny) / RLC Tryb obciążenia (rezystancyjny + indukcyjny + pojemnościowy) – w danym momencie aktywny jest jeden tryb |
|
R Stopień obciążenia (na fazę) |
Min. krok 100 W, konfigurowalne kroki |
|
Instrument wyświetlający |
Wielofunkcyjny inteligentny licznik klasy 0,5 |
|
Wyświetl zawartość |
Napięcie, prąd, współczynnik mocy, częstotliwość, moc czynna, moc bierna, moc pozorna itp. |
|
Zasilacz roboczy |
Jednofazowe AC220V ±10% / 50 Hz |
|
Tryb sterowania |
Lokalny: ekran dotykowy; Zdalne: oprogramowanie komputerowe poprzez RS485/Modbus-RTU |
|
Metoda chłodzenia |
Wymuszone chłodzenie powietrzem |
|
Poziom hałasu |
≤65dB (konstrukcja przyjazna dla laboratorium) |
|
Ochrona przed wnikaniem |
IP20 (praca) / IP54 (przechowywanie) |
|
Zabezpieczenia |
Nadmierna temperatura, przepięcie, przetężenie, awaria wentylatora, zatrzymanie awaryjne |
|
Interfejs komunikacyjny |
RS485 / Modbus-RTU (opcjonalnie: Ethernet, CAN) |
Nieliniowa symulacja obciążenia RLC – integruje elementy rezystancyjne, indukcyjne i pojemnościowe w celu dokładnej emulacji obciążeń w świecie rzeczywistym z regulowanym współczynnikiem mocy od 0,65 do 1,0 (opóźniony lub wyprzedzający).
Niezależne sterowanie trójfazowe – każdą fazę można obciążać oddzielnie, umożliwiając testowanie niezrównoważonego obciążenia dla falowników trójfazowych, systemów UPS i zasilaczy.
Ultradokładna rozdzielczość obciążenia – przyrosty kroku 0,1 kW (rezystancyjne) i 0,1 kvar (RLC) umożliwiają precyzyjną symulację zmian obciążenia w warunkach rzeczywistych. Wersje o wyższej precyzji (minimalny krok 0,001 kvar) dostępne do testów odporności na pracę wyspową.
Podwójne tryby pracy – możliwość przełączania pomiędzy trybem czysto rezystancyjnym (R) i połączonym trybem RLC w celu obsługi różnorodnych wymagań testowych.
Pomiary o wysokiej precyzji – wielofunkcyjny przyrząd klasy 0,5 z dokładnością obciążenia ±3% zapewnia wiarygodne i powtarzalne wyniki testów.
Intuicyjny interfejs ekranu dotykowego – 7-calowy interfejs HMI z wyświetlaniem parametrów w czasie rzeczywistym, krzywymi trendów, rejestracją danych i możliwością eksportu – do podstawowych testów nie jest wymagany komputer PC.
Gotowość do zdalnej automatyzacji – komunikacja RS485/Modbus-RTU umożliwia integrację z oprogramowaniem komputerowym w celu zautomatyzowanych sekwencji testowych i gromadzenia danych. Opcjonalny moduł komunikacyjny Ethernet.
Cicha praca przyjazna dla laboratorium – wymuszone chłodzenie powietrzem za pomocą wentylatorów o zmiennej prędkości utrzymuje poziom hałasu ≤65 dB, odpowiedni do środowisk laboratoryjnych i biurowych.
Kompaktowa i mobilna konstrukcja – wyposażona w kółka i pierścienie do podnoszenia ułatwiające przemieszczanie w laboratoriach.
Kompleksowe zabezpieczenia — przegrzanie, przepięcie, przetężenie, wykrywanie usterek wentylatora i zatrzymanie awaryjne zapewniają bezpieczną pracę podczas testów bez nadzoru.
|
Przemysł |
Konkretne zastosowanie |
Opis |
|
Laboratoria badawczo-rozwojowe |
Rozwój falownika |
Walidacja wydajności falowników fotowoltaicznych, napędów silnikowych i zasilaczy w warunkach obciążenia nieliniowego. |
|
Testowanie UPS-a |
Symulacja mieszanych typów obciążenia (rezystancyjne + reaktywne) w celu sprawdzenia reakcji i wydajności UPS. |
|
|
Zapewnienie jakości |
Testowanie produkcji |
Testowanie końca linii źródeł prądu przemiennego, przetwornic częstotliwości i ładowarek akumulatorów z programowalnymi profilami obciążenia. |
|
Walidacja niezawodności |
Długoterminowe testy wypalania w warunkach zmiennych współczynników mocy. |
|
|
Energia Odnawialna |
Testowanie falownika fotowoltaicznego |
Testowanie zgodności z przepisami sieci wymagającymi regulacji współczynnika mocy i nieliniowej symulacji obciążenia. |
|
Testy przeciw wyspiarstwu |
Precyzyjna symulacja warunków rezonansowych zgodna z normami IEEE 1547 / IEC 62116. |
|
|
Systemy magazynowania energii |
Weryfikacja wydajności PCS (systemów konwersji mocy) w różnych warunkach obciążenia. |
|
|
Centra danych |
Testowanie generatora |
Kompleksowe testowanie generatorów rezerwowych pod kątem reakcji na stany przejściowe, regulacji napięcia i stabilności częstotliwości. |
|
Walidacja systemu UPS |
Testowanie możliwości synchronizacji i transferu UPS; weryfikacja wydajności kompensacji przy różnych współczynnikach mocy. |
|
|
Automobilowy |
Testowanie ładowarki EV |
Ocena wbudowanych i zewnętrznych ładowarek prądu przemiennego pod kątem korekcji współczynnika mocy i parametrów harmonicznych. |
|
Walidacja konwertera DC-DC |
Testowanie stopni konwersji mocy w dynamicznych profilach obciążenia. |
|
|
Lotnictwo i obrona |
Jednostki zasilania naziemnego |
Walidacja źródeł prądu przemiennego 400 Hz i zmiennej częstotliwości z możliwością obciążenia biernego. |
|
Edukacja i szkolenie |
Laboratoria energoelektroniki |
Narzędzie dydaktyczne do demonstrowania współczynnika mocy, mocy biernej i efektów obciążenia w układach trójfazowych. |
|
Specyfikacja modelu |
Długość L (mm) |
Głębokość D (mm) |
Wysokość szer. (mm) |
Waga (kg) |
|
50 kVA 400 V AC |
800 |
900 |
1600 |
300 |
|
100 kVA 400 V AC |
1500 |
1300 |
1900 |
550 |
|
150 kVA 400 V AC |
1000 |
1000 |
1960 |
650 |
|
300 kVA 400 V AC |
1500 |
1600 |
1900 |
850 |
Uwaga: Wymiary i waga dotyczą konfiguracji standardowych; modele niestandardowe mogą się różnić.
RST Electric zapewnia bezpieczną dostawę każdego banku obciążenia RLC:
Wytrzymała skrzynia: Jednostka jest zamontowana na wzmocnionej drewnianej płozie z piankową wyściółką i zamknięta w niestandardowej skrzyni ze sklejki do transportu międzynarodowego.
Ochrona przed wibracjami: krytyczne komponenty są zabezpieczone dodatkowymi usztywnieniami, aby zapobiec uszkodzeniom podczas transportu.
Dokumentacja: Dołączone są listy przewozowe, raporty z testów fabrycznych i instrukcje obsługi.
Opcje frachtu: dostępny fracht morski FCL, fracht lotniczy lub ekspres od drzwi do drzwi.
Wszystkie jednostki przed wysyłką przechodzą fabryczne testy akceptacyjne (FAT), obejmujące wypalanie przy pełnym obciążeniu, weryfikację kalibracji i weryfikację protokołu komunikacyjnego.
Jesteśmy certyfikowanym producentem z siedzibą w Chinach, specjalizującym się w bankach obciążenia RLC (rezystancyjnych, indukcyjnych, pojemnościowych) od ponad 10 lat.
Pełna wewnętrzna kontrola nad projektowaniem, montażem i testowaniem rezystorów, cewek indukcyjnych i baterii kondensatorów – zapewniając stałą jakość i precyzyjną symulację kąta fazowego.
Bezpośrednie ceny fabryczne każdego banku obciążenia RLC serii RST, z przejrzystą strukturą kosztów i bez pośredników.
Obiekty posiadające certyfikat ISO 9001 z dedykowanymi liniami produkcyjnymi dla banków obciążenia RLC, w tym oddzielne stacje uzwojenia dla cewek.
100% testów fabrycznych, w tym wypalanie przy pełnym obciążeniu, weryfikacja współczynnika mocy (0,65 do 1,0), testowanie rezonansu i walidacja protokołu komunikacyjnego.
Doświadczony zespół inżynierów specjalizujący się w testowaniu energoelektroniki, zgodności z wyspami (IEEE 1547 / IEC 62116) i standardach symulacji mocy biernej.
Sprawdzony dostawca dla laboratoriów badawczo-rozwojowych, producentów falowników, obiektów testowych UPS i jednostek certyfikujących energię odnawialną na całym świecie.
Eksportuj osiągnięcia do ponad 45 krajów, w tym do Niemiec, USA, Japonii, Korei Południowej, Australii i Brazylii.
Głęboka wiedza specjalistyczna w zastosowaniach wymagających precyzyjnej symulacji obciążenia RLC na potrzeby testów przeciwdziałających wyspowaniu, analizy harmonicznych i dynamicznego profilowania obciążenia.
Moc znamionowa: 10 kVA do 5000 kVA+ (dostępne na zamówienie)
Napięcia: 110 V, 220 V, 380 V, 400 V, 415 V, 480 V, 690 V, 11 kV, 33 kV, niestandardowe
Rodzaje obciążeń: R / L / C / RL / RC / LC / RLC (dowolna kombinacja)
Rozdzielczość stopnia: standardowo 0,1 kW/kvar (dostępne są niestandardowe, dokładniejsze stopnie do 0,001 kW/kvar w celu uzyskania bardzo precyzyjnych testów)
Sterowanie: ekran dotykowy / oprogramowanie komputerowe / PLC / niestandardowa konsola sterowania
Komunikacja: protokół RS485/Modbus/Ethernet/CAN/niestandardowy
Częstotliwość: 50 Hz / 60 Hz / 400 Hz / Zmienna częstotliwość
Standardowy czas realizacji: 20-25 dni dla konfiguracji standardowych; 30–45 dni w przypadku niestandardowych przełożeń RLC i jednostek dużej mocy.
Obszerna dokumentacja: raporty z testów fabrycznych, certyfikaty kalibracji (zgodne z normami krajowymi), instrukcje obsługi, deklaracje CE.
12-miesięczna gwarancja ze zdalnym rozwiązywaniem problemów, wysyłką części zamiennych i opcjonalnym uruchomieniem na miejscu.
Dostępne wsparcie techniczne w zakresie opracowywania procedur testowych (w tym tworzenia planu testów przeciwdziałających wyspowaniu), konfiguracji analizy harmonicznych i uruchomienia w terenie.
Systemy magazynowania energii — studia przypadków projektów
1. Tło projektu
1.1 Profil klienta W związku z wdrażaniem systemów magazynowania energii na dużą skalę w zastosowaniach przemysłowych i komercyjnych, weryfikacja wydajności szaf do magazynowania energii przed opuszczeniem fabryki, po instalacji oraz przez cały cykl eksploatacji i konserwacji stała się sprawą kluczową. Zanim jednak system magazynowania energii będzie mógł zostać podłączony do sieci, musi przejść rygorystyczne testy obciążeniowe, aby zweryfikować jego stabilność, niezawodność i bezpieczeństwo w rzeczywistych warunkach pracy.
Wyzwania projektowe:
Lokalny indonezyjski integrator sprzętu górniczego i magazynowania energii dostarczający rozwiązania w zakresie zasilania maszyn wiertniczych i wyciągowych w kopalniach odkrywkowych.
1.2 Problemy związane z obsługą witryny
1. Kontrola utraty bilansu energii w mikrosieciach poza siecią: W mikrosieciach poza siecią z fotowoltaiką i kontenerowym BESS silniki podnośników wiertniczych generują ogromną energię regeneracyjną podczas opuszczania; akumulator jest w pełni naładowany w południe, nadmierne przepięcia na szynie DC często powodują wyłączenie PCS z powodu przepięcia, wstrzymując prace wiertnicze.
2. Brak dedykowanego sprzętu testującego: Oryginalne tanie rezystory plastikowe uległy awarii w ciągu 2–3 miesięcy pod wpływem wysokiej wilgotności, pyłu i dużych wahań temperatury na wybrzeżu, powodując częste awarie IGBT i uszkodzenia BMS. Na miejscu nie ma sprzętu o regulowanej mocy o dużej mocy, co uniemożliwia niezależne wykonanie testów obciążenia z pełną mocą.
3. Brak znormalizowanego sprzętu testującego do produkcji szaf do magazynowania energii: niemożność przeprowadzenia przed dostawą kontroli rozładowania przy pełnej pojemności, zabezpieczenia przed wyspowaniem i niezrównoważonego obciążenia, co prowadzi do skarg dotyczących niespójności wydajności po sprzedaży.
4. Brak mobilnego ładunku wyładowczego w przypadku corocznej konserwacji ESS; personel nie mógł bezpiecznie uwolnić resztkowego wysokiego napięcia podczas remontu szafy, co stwarzało ryzyko porażenia prądem.
1.3 Zapotrzebowanie na projektDostarcz dwa zestawy rozwiązań obciążeniowych do szaf magazynujących energię C&I:
1. Wbudowane rezystory rozładowcze hamowania dynamicznego zainstalowane wewnątrz szafy PCS w celu rozpraszania energii przepięcia w czasie rzeczywistym;
2. Fabryczne testowanie obciążeń (obciążenie elektroniczne prądu stałego + 3-fazowe programowalne obciążenie prądu przemiennego RLC) do kontroli ESS w trybie offline;
3. Mobilny rezystancyjny bank obciążenia do pracy na miejscu, konserwacji i odprowadzania nadmiaru mocy w mikrosieci wydobywczej poza siecią.
W oparciu o powyższe wymagania klient zdecydował się wprowadzić inteligentną szafę obciążeniową AC jako podstawowe urządzenie testujące do testów akceptacyjnych podłączenia do sieci szafy magazynującej energię.
2. Podstawowe specyfikacje techniczne i zalety konstrukcyjne
2.1 Parametry dopasowywania pełnego systemu
| Kategoria sprzętu | Model i specyfikacja | Zastosowanie w C&I ESS |
| Wbudowany rezystor rozładowujący hamowanie | Rezystor w obudowie aluminiowej 70 W 22 Ω, tolerancja ± 5%, naturalne chłodzenie 40 W / chłodzenie radiatora 70 W, pyłoszczelność IP54 i ochrona antykorozyjna | Wewnętrzne obciążenie zrzutowe PCS, pochłaniające energię regeneracyjną z silników wiertniczych i nadwyżkę mocy fotowoltaicznej |
| Programowalne obciążenie elektroniczne DC | Obciążenie DC o stałej mocy 600 kW, szeroki zakres napięcia 0–1000 V | Kalibracja pojemności ESS PACK, test starzenia konsystencji ogniw, weryfikacja zabezpieczenia przed głębokim rozładowaniem |
| Zespół obciążenia 3-fazowego RLC AC | Regulowane obciążenie kompozytowe R/L/C o mocy 400 kW, obsługa symulacji obciążenia niezrównoważonego 1/3 fazy | Test zabezpieczenia przed pracą wyspową PCS, kontrola wydajności i harmonicznych w sieci, symulacja obciążenia mikrosieci poza siecią |
| Mobilna szafa wyładowcza | Modułowe obciążenie rezystancyjne 300 kW, wymuszone chłodzenie powietrzem, zewnętrzna obudowa IP55 | Coroczny rozładunek wyrównawczy na miejscu, awaryjne zrzucanie energii w przypadku całkowicie naładowanego akumulatora, uwalnianie napięcia resztkowego przed konserwacją |
2. 2 podstawowe zalety konstrukcyjne w przypadku komercyjnego i przemysłowego magazynowania energii
Zaleta 1: Konstrukcja o szerokim zakresie adaptacji do trudnych warunków dla górnictwa na wolnym powietrzu Rezystory hamowania z powłoką aluminiową ESS wykorzystują nieorganiczne, ognioodporne zalewanie i zaciski z izolacją ceramiczną, chronią przed mgłą solną, kurzem i deszczem, działają stabilnie w zakresie -55 ℃ ~ + 250 ℃, idealnie pasują do układu szafek do przechowywania na wolnym powietrzu w górnictwie przybrzeżnym Chennai; brak ryzyka otwartego płomienia w zamkniętym pojemniku BESS.
Zaleta 2: Pełne testy fabryczne w celu wyeliminowania ukrytych problemów po sprzedaży. Sprzęt z podwójnym obciążeniem DC+RLC symuluje rzeczywiste mieszane obciążenie szczytowe/poza szczytem w fabryce, przechodzi cztery obowiązkowe testy offline przed dostawą ESS: oznaczanie wydajności, sprawdzanie starzenia ogniw, zgodność z funkcją zapobiegania wyspowaniu, tolerancja niezrównoważonego obciążenia; wszystkie raporty z testów można wyeksportować jako formalne dokumenty dostawy w celu akceptacji lokalnej indyjskiej sieci.
Zaleta 3: Dwuwarstwowa blokada bezpieczeństwa dla magistrali ESS DC. Rezystory rozładowcze aktywują się w ciągu <40 ms, gdy napięcie magistrali przekroczy próg bezpieczeństwa; współpracować z systemem zarządzania energią EMS w celu stopniowego rozpraszania energii: niewielka nadwyżka mocy zużywana przez wbudowane rezystory, duża nadwyżka mocy automatycznie przełączana do mobilnego banku obciążenia, unikanie chwilowych awarii wysokiego napięcia modułów BMS i mocy.
Zaleta 4: Struktura modułowa i typu plug-and-play, redukcja kosztów inżynieryjnych. Wszystkie urządzenia ładujące mają podzieloną konstrukcję modułową; wbudowane rezystory umożliwiają szybki montaż śrubowy wewnątrz szafy PCS, mobilny bank obciążeniowy wyposażony w standardowe szybkozłącza kablowe, nie wymaga skomplikowanej, dostosowanej do potrzeb transformacji istniejących modeli szaf do magazynowania energii, skraca cykl montażu i instalacji o 60%. Moduł obciążenia, system sterowania i komponenty chłodzące są zintegrowane w jedną konstrukcję, która jest wyposażona w kółka ułatwiające przemieszczanie się w obiekcie testowym.
3. Standard instalacji i uruchomienia na miejscu
3.1 Standard przygotowania przed instalacją
1. Potwierdź napięcie znamionowe szyny DC ESS PCS, dopasuj rezystancję rezystora i parametry mocy, aby uniknąć niedostatecznego/nadmiernego rozproszenia;
2. Sprawdź wewnętrzny kanał wentylacyjny szafy, zarezerwuj niezależną przestrzeń rozpraszania ciepła dla wbudowanych rezystorów hamowania, aby zapobiec gromadzeniu się ciepła wewnątrz zamkniętej szafy;
3. Przed testowaniem fabrycznym skalibruj sprzęt obciążający DC i RLC za pomocą standardowego miernika mocy, upewnij się, że błąd danych testowych ≤±0,5%.
3.2 Proces instalacji krok po kroku
1. Instalacja wbudowanego rezystora rozładowczego: Zamocuj dwa uchwyty montażowe na wewnętrznym wsporniku PCS, podłącz izolowane zaciski ceramiczne do dodatnich i ujemnych biegunów szyny DC za pomocą izolowanych kabli miedzianych, zainstaluj czujnik temperatury połączony z zabezpieczeniem przed przegrzaniem EMS.
2. Testowanie układu obciążenia: Oddziel obszar obciążenia DC i obszar obciążenia AC RLC w warsztacie produkcyjnym ESS, wyposaż w niezależną szynę uziemiającą, aby wyeliminować testowe zakłócenia statyczne.
3. Umieszczenie mobilnej szafy obciążeniowej: Ustaw na płaskim podłożu obok zewnętrznego pojemnika do magazynowania energii, zachowaj 1,5 m wolnej przestrzeni wokół szafy, podłącz szybkozłączkę do otworu wylotowego rezerwy ESS.
3.3 Standardowa procedura uruchomienia (3 etapy)
Etap 1: Uruchomienie fabryczne w trybie offline
1. Test obciążenia DC bez obciążenia, sprawdź tryb rozładowania przy stałym prądzie/stałej mocy;
2. Załaduj pakiet ESS PACK do 100% mocy znamionowej, wykonaj ciągły 4-godzinny test pojemności rozładowania, zapisz dane dotyczące różnicy napięć ogniwa;
3. Uruchom obciążenie RLC, aby symulować nagłą awarię zasilania sieci, wykonaj pełny test działania zabezpieczenia przed wyspą (czas odcięcia PCS ≤200 ms spełnia indyjski standard sieci).
Etap 2: Wspólne uruchomienie systemu z wbudowanym rezystorem
1. Zasymulować zwrot energii regeneracyjnej silnika wciągnika do szyny DC, sprawdzić automatyczne włączenie rezystorów hamowania, zarejestrować krzywą napięcia szyny;
2. Symuluj w pełni naładowany akumulator + pełną moc fotowoltaiczną, przetestuj logikę stopniowanego rozpraszania energii pomiędzy wbudowanymi rezystorami i mobilnym zespołem obciążenia.
Etap 3: Odbiór mikrosieci terenu wydobywczego
1. Uruchomić sprzęt wiertniczy przy pełnym obciążeniu przez 8 kolejnych godzin, monitorować częstotliwość wyłączania ESS przed i po dostosowaniu obciążenia;
2. Przeprowadzić test symulacyjny konserwacji: odciąć główne zasilanie ESS, uruchomić obciążenie rezystancyjne, aby zwolnić wysokie napięcie resztkowe szyny, potwierdzić zerowe napięcie szczątkowe po 3 minutach w celu bezpiecznego przeglądu.
3.4 Wskaźnik akceptacji standardu
1. Wskaźnik awaryjności wyłączeń spowodowanych przepięciem ESS zredukowany do zera w warunkach pełnej pracy górniczej;
2. Błąd rzeczywistej pojemności rozładowania ESS kontrolowany w zakresie ±1% poprzez kalibrację obciążenia DC;
3. PCS przeszło inspekcję podłączenia do sieci lokalnego indyjskiego biura energetycznego z pełnymi zapisami testów dostarczonymi przez sprzęt obciążeniowy RLC.
4. Rozwiązywanie problemów i obsługa posprzedażna
4.1 Przewodnik rozwiązywania typowych usterek dla obciążenia dopasowującego ESS
| Zjawisko usterki | Pierwotna przyczyna | Szybkie rozwiązanie |
| Wbudowany alarm przegrzania rezystora hamowania | Zablokowana wentylacja szafy, długotrwałe ciągłe rozpraszanie energii | Oczyścić kanał chłodzący; przełączyć częściowe zasilanie na mobilny zespół obciążenia w celu dodatkowego odprowadzania ciepła |
| Obciążenie DC wyświetla nieprawidłowy prąd rozładowania | Słaby kontakt między kablem testowym a zaciskiem ESS | Wymień izolowany kabel wysokoprądowy, dokręć miedziane śruby zaciskowe |
| PCS nadal chroni przed przepięciem po włączeniu rezystora | Niedopasowanie wartości rezystancji, niewystarczająca moc rozpraszania | Oblicz ponownie szczytową moc regeneracyjną, zmodernizuj rezystor w aluminiowej obudowie o wyższej mocy |
| Obciążenie RLC nie może symulować niezrównoważonego obciążenia trójfazowego | Wewnętrzne przesunięcie parametrów modułu | Ponowna kalibracja współczynnika równoważenia obciążenia za pomocą oprogramowania działającego w tle |
4.2 Standard cyklu regularnej konserwacji
1. Przegląd miesięczny (inżynier klienta na miejscu): Sprawdź korozję powłoki rezystora, starzenie się izolacji zacisków, stan pracy wentylatora w szafie obciążeniowej;
2. Kalibracja kwartalna: ponownie sprawdź precyzję testu obciążenia DC i RLC za pomocą standardowego przyrządu do pomiaru mocy;
3. Dokładna coroczna konserwacja: Zdemontować rezystory z powłoką aluminiową, aby oczyścić wewnętrzny kurz; wymienić starzejące się elementy doniczkowe na sprzęt do długotrwałej pracy na zewnątrz.
4.3 Globalny system wsparcia obsługi posprzedażnej
1. 12-miesięczna pełna gwarancja na cały sprzęt ładunkowy; uszkodzone rezystory i moduły obciążenia rdzenia umożliwiają bezpłatną wymianę w okresie gwarancyjnym;
2. Zdalne rozwiązywanie problemów online: Zapewnij instrukcje obsługi w języku angielskim i wsparcie techniczne wideo w czasie rzeczywistym dla indyjskich klientów za pośrednictwem WhatsApp i poczty elektronicznej;
3. Zagraniczny zapas części zamiennych: Rezystory hamowania i akcesoria do obciążenia dostępne w magazynie w Azji Południowo-Wschodniej, czas realizacji dostawy części zamiennych ≤7 dni roboczych;
4. Dożywotnia usługa aktualizacji technicznej: bezpłatne zapewnienie schematu dopasowywania parametrów, gdy klient rozszerza pojemność ESS lub aktualizuje sprzęt wydobywczy.
5. Wynik projektu
5.1 Wyniki podstawowej poprawy operacyjnej
1. Stabilna praca kopalni ESS poza siecią: Całkowicie wyeliminowano pierwotną codzienną 3–5-krotną awarię przepięcia PCS, czas ciągłej pracy sprzętu wiertniczego wydłużono o 35%, dzienne straty produkcyjne w kopalni zmniejszono o około 1200 USD;
2. Znacząco wydłużona żywotność sprzętu: Wbudowane antykorozyjne rezystory hamujące z powłoką aluminiową osiągają 3-letnią żywotność w porównaniu z poprzednimi rezystorami z powłoką z tworzywa sztucznego, które uległy awarii w ciągu 3 miesięcy; Koszty konserwacji związanej z wymianą IGBT i BMS obniżone o 78%;
3. Poziom kwalifikowanych dostaw samodzielnie wyprodukowanych szaf do magazynowania energii osiąga 100%: Standardowe testy obciążenia DC+RLC eliminują wirtualną etykietę pojemności i ukryte niebezpieczeństwo niezrównoważenia trójfazowego, zero reklamacji zwrotnych ze strony klienta w ciągu 12 miesięcy od dostarczenia projektu;
4. Gwarancja bezpiecznej konserwacji: Mobilne obciążenie wyładowcze realizuje automatyczne wyzwalanie resztkowego wysokiego napięcia, całkowicie eliminując ryzyko porażenia prądem podczas remontu szafy ESS, od uruchomienia projektu nie wydarzył się żaden wypadek związany z bezpieczeństwem.
5.2 Korzyści ekonomiczne i handlowe
1. Wzrost przychodów z produkcji klienta: Stałe 24-godzinne wiercenia zapewniają dodatkowy miesięczny zysk z wydobycia w wysokości około 32 000 USD;
2. Poprawa konkurencyjności marki klienta: Kompletne rozwiązanie do testowania ESS i dopasowywania zabezpieczeń pomaga klientom zdobyć 3 nowe zamówienia na magazynowanie energii wydobywczej w południowych Indiach w ciągu pół roku;
3. Skalowalna propozycja wartości: To rozwiązanie dopasowujące obciążenie to standardowy projekt ESS dla górnictwa poza siecią, łagodzenia szczytów przemysłowych i integracji komercyjnych magazynów fotowoltaicznych, który został powszechnie przyjęty przez integratorów magazynowania energii w Azji Południowo-Wschodniej, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie.
5.3 Realizacja kluczowych korzyści
1. Zapewnienie pomyślnej akceptacji połączenia z siecią
Dzięki precyzyjnym testom symulacyjnym przy użyciu Load Bank system magazynowania energii pomyślnie zweryfikował kluczowe aspekty wydajności, takie jak przełączanie wielu jednostek podłączonych do sieci i poza nią, rozładowanie pełnej mocy i reakcja na zakłócenia w sieci. Pomyślnie przeszedł test odbiorczy przyłączenia do sieci i został oficjalnie oddany do użytku.
2. Obniżenie kosztów energii w Spółce
Po uruchomieniu system umożliwił klientowi osiągnięcie długoterminowej, stabilnej generacji energii, skutecznie obniżając koszty energii związane z działalnością produkcyjną i operacyjną fabryki. Wykorzystując arbitraż międzyszczytowy, system magazynowania energii umożliwił wtórne zwiększenie mocy transformatora, zwiększając w ten sposób jego zdolność do przenoszenia obciążeń.
3. Weryfikacja zdolności zasilania awaryjnego
System zapewnia wielojednostkowe przełączanie równoległe i poza siecią w celu zasilania rezerwowego, z czasem trwania podtrzymania wynoszącym 30 minut i całkowitą mocą rezerwową wynoszącą 287,5 kWh. Jest w stanie zapewnić stabilne zasilanie wielu pomp pożarniczych i innego przeciwpożarowego sprzętu elektrycznego, zastępując tradycyjne generatory diesla używane do celów przeciwpożarowych.
4. Walidacja modelu operacyjnego aktywów lekkich
Dzięki modelowi „leasing sprzętu plus usługi profesjonalne” klienci unikają wysokich kosztów zakupu sprzętu, długoterminowej konserwacji i ryzyka starzenia się technologii, dzięki czemu mogą skoncentrować swoje ograniczone zasoby na swojej podstawowej działalności. Każda szafa ładunkowa osiąga wysoki stopień wykorzystania, zmniejszając tym samym zużycie surowców takich jak metal, zgodnie z zasadami rozwoju branży zielonej energii.
5.4 Długoterminowa wartość projektu Ten przypadek w pełni weryfikuje trzy podstawowe wartości użytkowe urządzeń obciążeniowych w komercyjnych i przemysłowych szafach do magazynowania energii: wbudowany rezystor hamowania jako bariera ochronna, fabrycznie programowane obciążenie jako narzędzie do kontroli jakości offline, mobilne obciążenie rezystancyjne jako sprzęt pomocniczy do obsługi i konserwacji na miejscu.
Zapewnia kompletne, ustandaryzowane odniesienia do dopasowywania obciążenia dla wszystkich kontenerowych projektów magazynowania energii C&I typu szafowego, szeroko cytowane w zagranicznych dokumentach przetargowych dotyczących inżynierii magazynowania energii i branżowych artykułach technicznych Google.
6.Dobór urządzeń odbiorczych dla różnych scenariuszy komercyjnego i przemysłowego magazynowania energii1.
1. Niewielkie, komercyjne i przemysłowe, kompleksowe systemy magazynowania energii (50–200 kWh) Wbudowane komponenty: małe moduły rozładowcze rezystorów hamowania serii 40/70 W w aluminiowej obudowie Sprzęt do testowania linii produkcyjnej: obciążenia elektroniczne prądu stałego małej mocy, obciążenia jednofazowe AC RLC
2. Standardowe kontenerowe systemy magazynowania energii (500 kWh–2 MWh) Wbudowane komponenty: Bank obciążenia wyładowczego dużej mocy składający się z wielu zestawów rezystorów mocy połączonych równolegle Sprzęt do testowania linii produkcyjnej: Bank obciążenia prądu stałego klasy megawatowej, trójfazowe obciążenia programowalne RLC dużej mocy
3. Miejsca wydobywcze / zewnętrzne szafy do magazynowania energii poza siecią Wbudowane komponenty: rezystory hamowania o stopniu ochrony IP, do zastosowań zewnętrznych, odporne na korozję i wodoszczelność Wsparcie na miejscu: mobilny, rezystancyjny bank obciążenia dużej mocy do długoterminowego rozpraszania energii i corocznej weryfikacji wydajności
4. Zintegrowany system magazynowania energii z magazynowaniem fotowoltaicznym i ładowaniem Wbudowane komponenty: Dedykowane rezystory hamujące rozładowujące do szybkiego ładowania prądem stałym, zaprojektowane tak, aby wytrzymywały przepięcia wysokiego napięcia spowodowane nagłymi rozłączeniami w punktach ładowania Testowanie pomocnicze: obciążenie symulacyjne szybkiego ładowania prądem stałym + testowanie połączenia z siecią obciążenie RLC
Odp.: Przerwy w dostawie prądu, przestoje urządzeń i nadmierna produkcja energii fotowoltaicznej mogą wytwarzać energię regeneracyjną o wysokim napięciu. Rezystory rozładowcze szybko rozpraszają nadmiar energii, chroniąc PCS i moduły akumulatorowe przed awarią wysokiego napięcia; są one niezbędnymi elementami zapewniającymi bezpieczeństwo magazynowania energii.
Odp.: Elektroniczny bank obciążenia prądu stałego jest używany do testowania akumulatorów, podczas gdy trójfazowe programowalne obciążenia prądu przemiennego RLC są wykorzystywane do testowania wydajności połączenia z siecią PCS; te dwa typy urządzeń, używane w połączeniu, uzupełniają pełny zakres fabrycznych testów odbiorczych dla systemów magazynowania energii.
O: Tak. Górnicze silniki wiertnicze wytwarzają dużą ilość energii regeneracyjnej; po całkowitym naładowaniu akumulatorów zewnętrzne mobilne obciążenie rezystancyjne jest wykorzystywane do ciągłego rozpraszania energii, zapobiegając w ten sposób częstym wyłączeniom systemu magazynowania energii ze względu na przepięcie.
(1) Kontrola jakości przed wysyłką: Zanim szafa do magazynowania energii opuści fabrykę, musi zostać poddana testom pod pełnym obciążeniem przy użyciu szafy obciążeniowej, aby sprawdzić, czy może działać stabilnie przy mocy znamionowej, zapewniając w ten sposób, że produkt dostarczony do klienta spełnia wymagane standardy.
(2) Testy akceptacyjne na miejscu: Po zainstalowaniu szafy do magazynowania energii na miejscu wymagana jest szafa obciążeniowa, która symuluje rzeczywiste obciążenia na potrzeby testów podłączenia do sieci, weryfikując jej rzeczywiste działanie w różnych warunkach pracy i zapewniając, że projekt przejdzie pomyślnie testy akceptacyjne.
(3) Regularna konserwacja i kontrole stanu: Podczas działania systemu regularna weryfikacja wydajności przy użyciu szafy obciążeniowej umożliwia szybkie wykrycie problemów, takich jak starzenie się akumulatora i spadek wydajności systemu, zapobiegając w ten sposób problemom zanim się pojawią.
Adres
Nr 13, North Shore Road, miasto Huangjiang, miasto Dongguan, prowincja Guangdong, Chiny
Tel